Karışık Mate Cayı

O kadar çok tatlı, tuzlu, hamur işi tarifinden sonra bence gerekliydi. 🙂 Vücuttan su atımını kolaylaştırdığından ilk gün biraz hareketli geçebilir. Ama daha sonra vücut alışıyor sanırım. 🙂 Ciddi bir diyet yapmadan kullandığım ilk 1 hafta sonunda 3 kilo verdirmişti. Denenmiş, onaylanmıştır 😉

Çayın içindekileri ve faydalarına bakacak olursak;

Mate yaprağı: Tüm dünyada obezite tedavisinde kullanılan mate çayı, yağ emilimini engelleyerek vücuttan su atımını kolaylaştırıyor. Her yaşta insanın rahatça kullanabileceği bitki, iştahı kapatarak zayıflamaya yardımcı oluyor.

Yeşil çay: Son yıllarda kullanımı bir hayli artan yeşil çay, vücutta biriken toksinleri atarak sindirimi kolaylaştırıyor.

Funda yaprağı: İyi bir böbrek çalıştırıcı ve idrar sökücü olan yaprak, bu özelliğiyle zayıflamaya yardımcı oluyor.

Biberiye: Yağ eritici ve hazım kolaylaştırıcı bu bitki, vücutta biriken toksinleri atarak ideal bir kiloya kavuşmanızı sağlıyor.

Kekik: Halk arasında yaygın olarak kullanılan kekik, sindirimi kolaylaştırarak vücuttaki fazla suyu atarak kilo vermenizi sağlıyor.

 

Bilgilerden sonra gelelim tarife

 

MALZEMELER

  • 1 tatlı kaşığı kekik
  • 1 tatlı kaşığı mate
  • 1 tatlı kaşığı funda yaprağı
  • 1 tatlı kaşığı biberiye
  • 2 tatlı kaşığı yeşilçay

 

YAPILIŞI

1 litre kaynamış suya tüm malzemeleri koyup 30 dakika dinlendirdikten sonra gün içerisinde istediğiniz zamanda istediğiniz sıcaklıkta içebilirsiniz. 🙂 Tavsiyem çok soğutmayın.

IMG_7479

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ascilik Seruvenim - Wordpress ©2014
Sorunuz mu var? - bilgi@ascilikseruvenim.com